Menedzsment

Ellátási lánc ütemező állás Veszprémben

Munkavégzés helye: Veszprém
2020. 10. 30. 14:39

Felügyelje a nyersanyag- és alkatrészcsaládok készletszintjét

Győződjön meg arról, hogy az anyagok és alkatrészek rendelkezésre állnak a teljes vevői igény kielégítésére

Azonosítsa a blokkolási pontokat, és tervezze meg a megoldásukhoz szükséges akciókat

Feladatok:

  • Kövesse nyomon az MPS-eredményeket, és javasoljon megelőző intézkedéseket az anyag rendelkezésre állásával kapcsolatban az MPS megvalósításának biztosítása érdekében.
  • Felelős a megfelelő nyersanyag- és alkatrészkészlet-szintek beállításáért.
  • Határozza meg és kövesse nyomon a készletcsökkentéssel kapcsolatos műveleteket az alapanyag-családokkal.
  • Mérje fel az egyes szállítók dpm-ét. A szolgáltatási szint javítása érdekében javasoljon cselekvési terveket.
  • Kövesse nyomon és jelentse naponta nyersanyag- és alkatrészcsaládjai készletszintjét.
  • Tervezze meg a nyersanyagokra és alkatrészekre vonatkozó követelményeket az értékesítési és üzemeltetési terv és a fő gyártási ütemtervek alapján, és jelezze előre, hogy ez milyen lehetséges hatást válthat ki a beszállítókból és a gyártásra vonatkozóan.
  • Heti rendszerességgel küldjön előrejelzéseket a beszállítóknak
  • Győződjön meg arról, hogy a szükséges nyersanyagok és alkatrészek elérhetők az ügyfelek igényeinek kielégítésére.
  • Naponta kövesse nyomon az anyagok beérkezését a megrendeléseknek megfelelően, és győződjön meg arról, hogy a beszállítók időben szállítják-e az alkatrészeket a meghatározott megrendeléseknek megfelelően.
  • Rendszeresen közöljön pontos és megbízható információkat a szállítók kapcsolattartóinak. Igazítsa a választott kommunikációs módszert a szállítói kapcsolat szintjéhez. Igazítsa a gyakoriságot a helyzethez (megelőző, javító, válság kezelő).
  • Vegyen részt logisztikai/beszerzési megbeszéléseken és kövesse nyomon a kapcsolódó akcióterveket.
  • Támogassa a megvalósítást a megfelelő részlegekkel (APU, Logisztika, Beszerzés, VPS) az ellátási lánc szervezetének javítása érdekében, mint a Pull flow, Kanban, EDI, Milk run.
  • Határozza meg a külső áramláselemzővel a bejövő szállítási terveket.
  • Támogassa aktívan a leltározást, és az ERP-vel és a készletellenőrző elemzővel együttműködve tegyen javaslatokat a készlet pontosságának fenntartására.
  • Riassza az értékesítést felmerülő (ügyféllel kapcsolatos vagy belső) krízis esetén, hogy külön belső prioritások kerüljenek meghatározásra az ügyfélre vonatkozóan, és kövesse az ide kapcsolódó akciótervek alakulását. Ha szükséges, eszkaláljon.
  • Szervezzen találkozókat az beszállítók kapcsolattartóival (legalább évente egyszer a nagyobb beszállítók esetében).
  • Tegyen javaslatot logisztikai protokoll felállítására a beszállítókkal, a külső áramláselemzővel és a beszerzéssel együttműködve.
  • Győződjön meg arról, hogy van egy biztonsági másolat az egyes szállítók és a vonat a biztonsági másolatot az úton, hogy kezelje a szállítók számláját; biztosítja, hogy a munkaszüneti napok on-át a pozíció hatálya alá tartoznak, és hogy mind a szállítókat, mind a belső ügyfeleket előzetesen értesítsék a szállítók számláját ideiglenesen kezelő személy távollétéről és tájékoztatásáról.

Elvárások:

  • 2-3 éves releváns szakmai tapasztalat